Yeni Adres: Sevgili dostlar Dizilla yeni adresi www.dizilla4.com olmuştur. Adres çubuğuna "4.com" yazdığınızdan emin olun.

A Simple Favor (2018)

Küçük Bir Rica

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

32 YORUM
@aytaç ayrik 2 hafta önce
güzel bir film. tek sıkıntısı az uzun olması. bazı gereksiz sahneler eklenmese daha iyi olacakmış. özellikle başlarda biras idare edersiniz ortalarda bayağı sarıyor. oyunculuklar falan efsane zaten. neden gözden kaçmış anlamadım. mutlaka izlemenizi ... [Devamını gör..]
güzel bir film. tek sıkıntısı az uzun olması. bazı gereksiz sahneler eklenmese daha iyi olacakmış. özellikle başlarda biras idare edersiniz ortalarda bayağı sarıyor. oyunculuklar falan efsane zaten. neden gözden kaçmış anlamadım. mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. 7,5/10 notum
@buusraas 1 ay önce
film gayet... [Spoileri gör..]
film gayet güzeldi. gizem filmi. stephanie yi asla sevemedim,tam bir karaktersiz. sonuç olarak olmuş arkadaşının kocasıyla birlikte oluyor :d keşke son sahnede Emily onu da Sean i da öldürebilseydi
@black7 4 ay önce
Fılm basarılı kurgusu var oyuncular ıyı
@tj 5 ay önce
Çok güzel filmdi. Anna Kendrick’e gıcık oluyorum. Özellikle konuşma tarzına 🙂 🙂 ama oyunculuğu çok iyiydi o da ayrı. Blake Lively her zaman tarz. Bu role çok yakışmış. Sevdim.
@Regina Phalange 5 ay önce
çoook güzel bi filmmiş keşke bu kadar bekletmeseymişim. blake lively rolüne çok yakışmış ve çok güzel bi kadın.
@avatar12 11 ay önce
Önce tavsi... [Spoileri gör..]
Önce tavsiye; filmi beğendim, izlemeyi düşünen, içine aldığı türlere ilgi duyan arkadaşlar kaçırmasın.. Filmin iki yıldızı da yapıma çok yakışmış, güzel yıldızlarımız için bile izlenecek bir film.. Yapımın benzerlerini izlememe rağmen, bu film de güzeldi ikinci yarısı adeta bir keyif deryası oldu, sıkılmadan eğlence arıyor iseniz doğru yerdesiniz..

Film bir yemek sitesinin pc görüntüsü ile başlıyor Stephanie (Anna Kendrick) bir yemek sitesi vloggeri.. Filmdeki başlangıç sahnesi, bu işi yapan sitelerin nasıl olması hakkında çok güzel bir örnek sergiliyor.. Vloggerimiz üyeleri ile sohbet ediyor, mutluluk ve üzüntülerini paylaşıyor (bizim admin’imizi çağrıştırıyor)..
Bu kısma takılmamın sebebi; 720pizle ve Dizilla dışında en çok ziyaret ettiğim sitelerin yemek tarifi siteleri olması ve bu siteleri yönetenlerin hazırladıkları videolarda böyle davranışların olmaması..

Filmin iki yıldızından bahsetmiştik, filmde ilk önce Anna Kendrick sonra Blake Lively sahne alıyorlar.. İlk dakikalardaki izlenimlerim; Anna’yı her zaman oyunculuk olarak beğenmişimdir ancak bu filmde Lively ile aralarında büyük bir sıklet farkı var, sanki yönetmen başlarda merceği buraya odaklamış ama film ilerledikçe Lively’nin sıklet avantajı Kendrick’in kalibre üstünlüğüne dönüşüyor, bence filmi film yapan özellik burası..
Stephanie başkalarının hayatını kıskanırken başkaları da Stephanie’nin hayatını kıskanıyor ama o bilmiyor, ironinin elli tonu.. Bir de Stephanie’nin hoşuma giden tarafı başkaları için gösterdiği müşfikliğin içinden kendisine de pay düşmesini beklemesiydi..

İki yıldızın da muhteşem oyunculuğuna rağmen filmdeki gel gitler biraz yalpalama yapıyor..
Stephanie’nin dedektifliğe soyunması tüm alçakgönüllülüğüne rağmen yerine geçtiği kimsenin yaşam tarzına çabucak ayak uydurması filmi çekici kılan etkenlerin başında geliyor.. Yapımı izlerken bir an Parasite..2019 filmi aklıma geldi, her iki yıldızı da bağdaştırdım aklıma gelen film ile.. Her şey bir yana stephanie’nin idealistliği filmi üst noktaya taşıyor..

Kötülük yola çıksa da bazı şeylerin kolay olmayacağı filmin mesajıydı ..

Vahşi doğada işin gereği yırtıcılar ve onların avları vardır.. Bu filmde de yırtıcı ve av sıfatında karakterler var.. Görünürde av karakteri olan yıldızın insanlığı beni çok etkiledi.. Kadınlığı veya erkekliği umursamayan karakterlerimizin hayatımıza yön vermede ön planda olması hayli ilginç bir durum..
Hayata 1-0 geride başlayan insanlar ile 5-0 önde başlayan insanların bir araya gelmesi,
çarpıcı bir anlatım olmuş.. Bizim de bu durumlara uyan gayet güzel bir atasözümüz var.. ‘Koyun can derdinde kasap et derdinde’ diye..

Stephanie Smothers’in şarkısı: Sevemez kimse seni benim sevdiğim kadar…
Emily Nelson’un şarkısı: Boş ver arkadaş..
Sean Townsend’in şarkısı: İndim havuz başına..

Bu filmi beğenen arkadaşlarıma izlediğim benzer filmler içerisinde beğenebileceğinizi düşündüğüm aşağıdaki filmleri de tavsiye ediyorum..
Yedi (1995)
Yeter (2002)
Ejderha Dövmeli Kız (2011)
Tutsak (2013)
Kayıp Kız (2014)
Görünmeyen Misafir (2016)

Bir güzel filmi daha arşivimize katmamıza emek harcayan sayın admin’imize her güzelliğe vesile olduğu için çok teşekkür ediyor, sevgi saygı ve selamlarımı sunuyorum.. Emeklerinize sağlık üstadım..
1 yanıtı görüntüle
@nekibu 11 ay önce
severek izledim. tam puanının filmi olmuş. blake lively’nin sadece duruşu bile ayrı bir şuh. kadında şeytan tüyü var. benim asıl ilgimi çeken blake lively’nin bu film için yaptığı pr çalışmasıydı. instagram’daki profil fotoğrafını kaldırmış ve bio... [Devamını gör..]
severek izledim. tam puanının filmi olmuş. blake lively’nin sadece duruşu bile ayrı bir şuh. kadında şeytan tüyü var.

benim asıl ilgimi çeken blake lively’nin bu film için yaptığı pr çalışmasıydı. instagram’daki profil fotoğrafını kaldırmış ve biosuna da ‘where is emily?’ yazmıştı. tüm takip ettiklerini bırakıp sadece emily nelson adındaki kullanıcıları takip etmeye başlamıştı. yaklaşık 40 emily nelson takip ediyordu. garibim emily’ler de blake lively bizi takip ediyor neler oluyor diye düşünmüşlerdir.
@mentallyill 12 ay önce
gercekten kusursuz bi film. oyuncular olay örgüsü akıcılık vs vs 10/10. izleyin izletin seveceksiniz. kusur bulanlara da cok takilmayin cok fazla memnuniyetsiz insan var etrafta
@Yildizlar arasi 12 ay önce
Ilk izlediğimde olaylari pek kavrayamamıştım tekrar izleyince olayları daha iyi anladım. Aslinda ilk Anna Kendrick ve Blake Lively var diye bakmıştım ama pekte kötü değilmiş izlenir.
@lostparabatai 1 sene önce
Benim için 6/10 bir film. Konusu klişe denebilecek kadar kötü değil aynı zamanda harika denecek kadar iyi değil. Blake Lively ve Anna Kendrick harika olmuş. Oyunculuklar yan roller de bile sırıtmıyor

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
720P Dram
  7.1/10
 
  117 DK
  ABD